top of page

Podcast BBC 6 minute English

Zastanawialiście się kiedyś jak najlepiej spożytkować 6 wolnych minut? Oczywiście mówimy o konstruktywnym spędzaniu czasu, zatem przyjemności cielesne (kulinarne, sprośne i oniryczne) oraz wszelkie kwestie choćby marginalnie związane z szeroko pojmowanym obijaniem się, tumiwisizmem i leniuchowaniem z miejsca muszą zostać przekreślone. Na mitrężenie czasu, pałaszowanie czekolady czy niewinne baraszkowanie jeszcze przyjdzie pora, jednakże póki co zakasujemy rękawy i bierzemy się do nauki języka angielskiego. Na całe szczęście dziś nie będzie zbyt czasochłonna, gdyż wymaga zaledwie 6 rzeczonych minut. A potem… Potem w nagrodę można coś dobrego przekąsić i wałkonić się do woli.Seria cotygodniowych podcastów produkowanych przez BBC o wiele mówiącej nazwie 6 minute English to świetne źródło wiedzy dla osób pragnących poznawać słownictwo, frazeologię i wszelkie inne aspekty języka angielskiego przydatnego w typowych codziennych sytuacjach. To również bogaty zbiór informacji i ciekawostek dotyczących Wielkiej Brytanii, jej mieszkańców, angielskich zwyczajów oraz współczesnych trendów w języku i kulturze. Każdy odcinek składa się z następujących elementów:


  • plik audio z trwającym około 6 minut podcastem (do odsłuchania online oraz do pobrania)

  • pełna transkrypcja (również do pobrania)

  • słownictwo związane z tematem wraz z definicjami (omawiane w podcaście oraz dostępne na stronie internetowej)

  • quiz związany z ciekawostkami na dany temat (niestety bez nagród…)

  • odnośnik do źródeł i materiałów, gdyby kogoś naszła chętka na zgłębianie wiedzy

BBC 6 minute English to podcast przeznaczony dla uczniów na poziomie średniozaawansowanym. Osoby na wyższych poziomach zaawansowania mogą uznać wymowę prowadzących za zbyt staranną i powolną. Co by jednak nie mówić, słownictwo dobierane do każdego odcinka powinno usatysfakcjonować wszystkich, jako że jest równie przydatne, co naturalne i powszechne w omawianych kontekstach.

Zachęcam do przejrzenia archiwum podcastów, które sięga aż do 2008 roku, w efekcie czego BBC 6 minute English można uznać za swoiste kompendium wiedzy, składające się z setek plików mp3 do przesłuchania i tekstów do przeczytania.Comentários


bottom of page