top of page

Podcast Today I Found Out

Dzisiaj zaczynamy z kolokwialnej grubej rury, albowiem mam dla Was nie lada pytanie: co łączy romantyczne pocałunki pod jemiołą, garby wielbłądów (a także dromaderów!), rozkład liter na klawiaturze QWERTY, psy pałaszujące czekoladę, wznoszenie toastów oraz łyżki, noże i widelce? Cóż, entuzjaści pleniących się wszędzie teorii spiskowych zapewne już w połowie powyższego zdania zdołali dostrzec poszlaki niezbicie dowodzące istnienia rządzących światem jaszczurów z kosmosu, jednakże prawidłowa odpowiedź nie jest tak oczywista. Otóż elementem łączącym wymienione rzeczy okazuje się seria podcastów „Today I Found Out”, traktujących o ciekawostkach, intrygujących faktach z różnych dziedzin, oraz popularnych mitach. Całość oczywiście w języku angielskim – i to nie byłe jakim!Zanim przejdę do samego podcastu, nadmienię tylko, że strona „Today I Found Out” oferuje dużo więcej rządnym wiedzy szperaczom internetowym, albowiem poza nagraniami audio można na niej odnaleźć całe mnóstwo regularnie publikowanych artykułów, krótkie (acz naszpikowane informacjami) filmy, oraz ciekawostki i fakty w pigułce. Podobnie jak w przypadku podcastów, zawarte na stronie treści są rzetelnie zredagowane, napisane ładnym językiem i przede wszystkim intrygujące. Tak więc zachęcam do przeklikania na wskroś wszystkich możliwych zakładek i zaznajomienia się z cyfrowymi dobrami, które – jak sama nazwa witryny wskazuje – czekają na odkrycie.


Sam podcast jest warty uwagi (według mego subiektywnego osądu, ale spokojnie – mam bardzo dobry gust, wysublimowany, wysmakowany, mucha nie siada) z kilku względów, a mianowicie:


  • Naturalny język, dość zaawansowany (a właściwie – nieupraszczany na siłę), lecz wciąż przystępny; szybka wymowa, wyjątkowo neutralny akcent.

  • Relatywnie krótki czas trwania każdego odcinka (średnio 4 – 8 minut), dzięki czemu zawsze bez problemu można odnaleźć kilka chwil na codzienną praktykę słuchania i jednoczesne zgłębianie wiedzy.

  • Dzięki regularnej publikacji podcastów, w każdy dzień tygodnia możemy cieszyć się pachnącym świeżością, jeszcze cieplutkim faktem i kolejną dawką języka angielskiego.

  • Pliki MP3 można pobrać lub odsłuchiwać online, również poprzez aplikację Audible.

  • Każdemu odcinkowi towarzyszy pełna transkrypcja, ułatwiająca naukę i zrozumienie treści.

  • Pod kątem merytorycznym podcasty przygotowane są pierwszorzędnie, mnogość poruszanych kwestii powinna zadowolić nawet największe marudy.

Tak więc sami widzicie, że nic tyko słuchać. Satysfakcja gwarantowana!

Comments


bottom of page